Hakkımızda

image
 FERHATOĞLU ŞİRKETLER GRUBU’nda zeytin ve zeytinyağının temeli 19. yüzyılda, Güre’de Ferhat Bey tarafından 6 kuşak önce atıldı. Bu ilk yatırımın ardından yine Güre’de 1968 yılında ‘FERHATOĞLU PETROL’ü hizmete açan Ferhatoğlu Şirketler Grubu akıllı ve farklı sektörlerde yatırımlarına devam ederek bölge ekonomisinde değerli bir marka olma yolunda ilerlemeye başladı. 
Ferhatoğlu, bir turizm merkezi olan Körfez Bölgesi’nin önemli ihtiyaçlarından birisini belirleyip, yeni yatırımlarına bu doğrultuda yön verdi. 2008 yazında Kuzey Ege’nin en büyük ilk Aqua parkını Altınoluk beldesinde AQUA OLİVE PARK olarak hizmete açtı. FERHATZADE İNŞAAT‘I kurup, son olarak da AXA SİGORTA acenteliğini alarak, Ferhatoğlu adının güvencesiyle körfez halkına hizmet vermeye devam ediyor.
 

 Bölgemiz ekonomisine sürekli katkı sağlamak suretiyle, örnek gösterilen ve yeni müteşebbislerce model olarak kabul edilen bir kurum olmak misyonuyla günden güne büyüyen FERHATOĞLU ŞİRKETLER GRUBU, önümüzdeki yıllarda yapacağı yeni yatırımlarıyla körfezin güçlü markası olmaya devam edecek.

TARİHÇE

  Edremit’te zeytin ve zeytinyağı denildiğinde akla gelen ilk isim FERHATOĞLU’dur. Neredeyse bir asırlık geçmişiyle beldenin en köklü ailelerinden olan FERHATOĞLU, zeytinliklerindeki on binlerce ağaçtan toplanıp üretilen zeytinyağlarıyla tercih edilen isimdir. Ferhatoğlu ürünleri üreticiden tüketiciye, toptan ve perakende olarak kendi satış noktalarında ve Türkiye genelindeki seçkin şarküteri ve marketlerde satılmaktadır.

FERHATOĞLU ŞİRKETLER GRUBU

10 adet şirketi bünyesinde barındırmaktadır. Günümüzde siz değerli müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermek için 2500 metrekare kapalı alanda bulunan son sistem kontini tesisimiz ve taşbaskı (eski metotlarla elde edilen zeytin yağı) fabrikamız faaliyet göstermektedir. Bu tesislerde el değmeden sıkılan yağlar krom tanklarda bekletildikten sonra otomatik filtreden geçirilip tüketime hazır hale getirilerek siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Fabrikadan halka satış şeklinde kendi satış reyonlarında yöresel ürünlerimizi en taze halleri ile sizlerle buluşturmaktadır. Bunun yanında  FERHATOĞLU ürünleri Türkiye genelindeki seçkin şarküteri ve marketlerde de satılmaktadır.

FERHATOĞLU PETROL, 1968 yılında kurulup 2014 yılında müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan modern bir istasyon haline getirilerek güleryüzlü personeli ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. İstasyonumuzun bünyesinde LASTİKLAND markası ile akü, yağ değişimi, lastik satışı ve servisi yapılmaktadır.

OLİVE CAFE’de zengin kahvaltı çeşitleri, soğuk ve sıcak içecekler, Edirne Tava Ciğeri, zeytinyağlı ev yemekleri, mantı, fast-food ve birçok alternatif aperatif seçenekler mevcuttur.

Güre İskelede ‘Olive Cafe’,Güre’de ‘Olive Cafe’Altınoluk Liman’da’Olive Cafe Bistro”Olarak Hizmet vermektedir

Körfezin ilk Aquapark’ı olan AQUA OLİVE PARK‘ta çocuklar için sınırsız eğlence, eğlenceye denizde devam etmek isteyenler için Beach Club ve fast-food hizmetleri verilmektedir.

FERHATOĞLU SİGORTA, Axa Sigorta ve Sompo Japan acentelikleri olarak Ferhatoğlu Petrol’de sizlere hizmet vermektedir.

FERHATZADE İNŞAAT, Körfez Bölgesi’nin doğal güzellikleri içinde inşa edilmiş,turizm sektöründe gelişmiş olan Altınoluk’ta, depreme dayanıklı olarak yapılan konutlarında sizlere güvenli bir yaşam sunmaktadır.

FERHATOĞLU MARKET Güre,Küçükkuyu ve Edremitte Gurme Lezzetleri Siz Değerli Müşterilerimize Sunmaktadır

EDREMİT KÖFTECİSİ Altınoluk Küçükkuyu arasında Doyran Köyü altında Hizmet vermektedir

ALTINOLUK BALIKÇISI Doyran Köyü altında Hizmet vermektedir

1918    Zeytin ve zeytinyağının temeli Güre’de Ferhat Bey tarafından 5 kuşak önce atıldı.

1968    FERHATOĞLU PETROL hizmete açıldı. 

2007   SİGORTA acenteliğini alarak, Ferhatoğlu adının güvencesiyle körfez halkına hizmet vermeye devam ediyor.

2008    Kuzey Ege’nin en büyük ilk Aqua parkını Altınoluk beldesinde AQUA OLİVE PARK olarak hizmete açtı.

2009   FERHATZADE İNŞAAT’I kurup modern ve kullanışlı apartmanlar, villalar Ülkemizin nadide köşeleri olan Akçay, Güre ve Altınoluk’ta inşa ediyor.

2014   Akaryakıt İstasyonumuz çağın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yenilendi.

2015    Akaryakıt İstasyonu içerisinde üstün lezzetlerle hizmet veren Olive Cafemiz açıldı.

2016    Fabrika Olive Cafemiz hizmete girdi.

2017    Güre İskele’de FERHATOĞLU PLUS Gurme Market açıldı.

2018    Küçükkuyu’da FERHATOĞLU POİNT Gurme yi açarak halkımızın hizmetine sunuldu.

2019    Altınoluk Olivecafe-Bistro hizmete açıldı

2020    Edremitte Ferhatoğlu Point Market hizmete açıldı

2020    Altınolukta Edremit Köftecisi açıldı

2020    Altınoluk Balıkçısı hizmete açıldı

2021    Alaçatı Muhallebicisi Altınoluk’ta açıldı